Hakkımızda

AYTOP ANADOLU YAKASI GIDA SİTESİ İMKANLARINIZA SUNULMUŞTUR. 

Senelerdir Anadoludan İstanbula gelen gıda ve ihtiyaç malzemeleri İstanbul Yakasına gelmekte, buradan tekrar büyük ölçüde Anadolu yakası ve Anadoluya sevk edilerek ticaret yapılmaktadır. Bu gereksiz dolaşımı önlemek maksadıyla 2000 li yıllarda İstanbulun Anadolu Yakasında her biri 700m2 olan yaklaşık 200 adet işyerini ihtiva eden sitemiz işletmeye açılmıştır.Şu anda sitemizde %100 doluluk oranı bulunmaktadır. Sitemiz, tüm İstanbul ve Anadolu Yakası halkına hizmet verebilecek nakliye,malzeme ve zamandan tasarruf sağlayabilecek gıda nizamnamelerine uygun şekilde inşa edilmiştir.Sitemizin E-5 e mesafesi 4.000m  TEM otoyoluna 1500 metre, yapılmakta olan üçüncü çevre yoluna ise 1500 metredir.Üçüncü çevre yolu bağlantısı ise sitemizin, doğu tarafına bitişik olarak geçmektedir.Sitemizin şu anda 3000 kva lık iki adet trafosu bulunmakta, iki adet de 1500 er kva trafo inşa halindedir.İç yolların herbiri ise     24 metre genişliktedir. Site beton duvarlarla çevrili, kameralı güvenlik ve merkezi anons sistemine ve 60 tonluk kantara sahiptir. Ayrıca içeride yeterli sayıda elemanlı özel güvenlik teşkilatı bulunmaktadır. Sitemizde yirmi odalı  bir idare binası 200 kişilik konferans ve toplantı salonu bulunmaktadır.Sitemiz içerisinde idaremizin yaptığı 50.000 abonelik telefon santralı bulunmaktadır.Sitemizdeki dükkanların içlerine 25 tonluk kamyon rahatlıkla girerek dükkan kapılarını kapatıp yükleme ve boşaltma yapılabilmektedir.Sitemizin statik hesapları buna göre yapılmıştır.Atık su ve yağmur suyu sistemimiz mevcuttur. Her bir dükkan 200m2 bodrum, 200m2 giriş, 100m2 asmakat ve 200m2 çatı katı olup toplam 700m2 dir.

Sitemizin tamamının ruhsatı ve iskanı bulunmaktadır. Bu gün için sitemizde 200 kadar işyeri, 200 kadar işveren ve yaklaşık çalışan 3000 civarında personel bulunmaktadır. Bu nedenle sitemize olan talep her geçen gün artmaktadır. Bu aşırı talebi karşılayabilmek için sitemizde mevcut olan arsamıza 114m2 bodrum, 114m2 zemin 114m2 birinci kat ve 114m2 çatı katı olmak üzere toplam her biri 454m2 200 adet daha dükkan yapmak için ruhsat alarak inşaatlara başlamış bulunmaktayız. Şu anda inşaat hızlı bir şekilde devam etmektedir.
Sitemiz, İstanbulun Anadolu Yakasında önemli ticari potansiyele sahip, gıda konusunda çalışan toptancı ve imalatçıların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek, rahat ve huzurlu ortamda , yapı kullanma izni bulunan yönetmelik ve kanunlarına uygun çalışmasını sağlayacak Aytop Gıda Sitesindeki dükkanlarımızı görmeniz gerekmektedir.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI GIDA
TOPTANCILARI, BAHARAT, KURUYEMİŞ
VE İHRACAT MERKEZİ TOPLU İŞYERİ
YAPI KOOPERATİFİ